waz
14 مرداد 1401 - 15:15

خطیب جمعه ساوه: خبرنگاران طلایه داران جبهه مقابله با استکبار هستند

ساوه - ایرنا - خطیب جمعه ساوه، خبرنگاران متدین و مسئولیت پذیر را طلایه داران جبهه دانایی برای مقاومت و مقابله با تهدیدات قدرت‌های استکباری دانست.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «جعفر رحیمی»  در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ساوه، افزود: قیام امام حسین(ع) یک قیام چند بعدی و یک حرکت پیچیده تاریخ ساز بود، این قیام بزرگ که مثل و مانندی در تاریخ بشریت برای آن نمی‌توان یافت دارای ابعاد و علل متعددی است که یکی از مهم ترین عناصر و علل شکل دهنده به این قیام مسئله مهم و تاثیرگذار امر به معروف و نهی از منکر است.

جعفر رحیمیوی بیان کرد: در اهمیت امر به معروف و نهی از منکر همین بس که آن را یکی از عوامل بقا و پایداری نظام اسلامی دانسته اند و این مهم یک وظیفه عمومی و همگانی بوده که همه مسلمانان به مراتب مختلفی که دارند، نسبت به آن  مسئولند و اگر واقعیت این مسئله و معنا و مفهوم واقعی آن در جامعه تبیین شود جامعه به سوی یک جامعه سالم و آرمانی حرکت خواهد کرد.

رحیمی به ۱۷ مرداد سالگرد شهادت خبرنگار انقلابی شهید صارمی اشاره کرد و خبرنگاران الهی اندیش را طلایه داران جبهه دانایی، برای مقاومت و مقابله با تهدیدات قدرت های استکباری دانست.

وی گفت: خبرنگار باید روشن آفرین راه باشد تا مردم بتوانند در پرتو انوار واژه های او راهی فردای بهتر شوند، خبرنگار باید بدون گرایش به حزب و جناح دنبال رو حق و صراط مستقیم باشد و وظیفه اش جز با حق گویی و حقیقت گویی چیز دیگر نباشد، خبرنگاران باید دردهای جامعه را شناسایی کنند و به دنبال راههای درمان نیز باشند.

حجت‌الاسلام رحیمی از زحمات خبرنگاران دلسوز و تلاشگر انقلابی که بدون توقع و با زحمات سخت،تلاش و کوشش می کنند تقدیر و تشکر کرد. و نقش رسانه و قلم را در بصیرت افزایی بویژه در دوران حساس ستوده و قدردانی کردند و از مسئولین امر خواستند از این قشر حمایت کنند.

امام جمعه ساوه به فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی اشاره کرد و گفت: علت اصلی عاشورا جدا شدن امامت و ولایت از قرآن بود و اکنون سخن از فکر و راه یزید و یزیدیان عصر است و باید از این راه و مسیر تبری بجوییم و لذا پیام زیارت عاشورا پیام روز است.

حجت‌الاسلام رحیمی افزود: اینکه سفارش فراوان به  اشک ریختن و عزاداری کردن نموده‌اند برای آن است که اشک بر شهید اشتیاق به شهادت را به همراه دارد، خوی حماسه را در انسان زنده و طعم شهادت را در جان او گوارا می گرداند.

وی تصریح کرد: آنچه به رزمندگان دفاع مقدس روحیه داده و خون غیرت را به جوشش در می‌آورد یاد امام حسین(ع) بود و امروزه نیز همین غیرت موجب پیروزی مقاومت شده است.

خطیب جمعه ساوه، نماز جمعه را یک رسانه ای بزرگ دانستند که با کمترین هزینه بیشترین خدمت را به بشریت ارائه می دهد و کارنامه آنها در این زمینه درخشان و بی نظیر است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536624