waz
14 مرداد 1401 - 13:33

ضرورت مدیریت صحیح آب در شهرستان درگزین

همدان-فرماندار درگزین گفت:مدیریت صحیح آب برای شهرستان درگزین بسیار ضروری است، و بر همین اساس فرهنگ صحیح مصرف منابع آب باید در جامعه گسترش یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کمیل خواستان در جلسه حفاظت از منابع آب شهرستان درگزین اظهار کرد: منابع آب مهمترین عوامل توسعه پایدار ویکی از زیرساخت‌های مهم در توسعه اقتصادی و کشاورزی به شمار می‌رود.

خبرگزاری مهردرگزینوی با بیان اینکه میانگین بارندگی در منطقه و شهرستان نسبت به سالهای اخیر کاهش یافته و وظیفه مهم ما این است که از منابع آبی به خوبی حفاظت کنیم و در مسیر صحیح از آن استفاده کنیم، ادامه داد: از راهکارهای لازم و مهم برای برون‌رفت از بحران کم‌آبی اقداماتی نظیر مدیریت صحیح مصرف آب، اجرای طرح‌های آبیاری نوین، تغییر الگوی کشت محصولات پرآب به کم آب، نصب کنتور هوشموند وخاموش کردن چاه‌های کشاورزی در فصل پاییز و زمستان محسوب می‌شود.

سالهایهوشموندوخاموشوی ادامه داد: عملیات پر و پلمپ کردن چاه‌های غیر مجاز به ویژه در حریم چاه‌های تأمین آب شرب، بر مدیریت استفاده از آب‌های سطحی و زیرزمینی و انجام اقدامات و راهکارهای مناسب جهت صیانت و حفاظت از منابع آبی باید به صورت ویژه دنبال و در دستور کار قرار گیرد با جدیت دنبال شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 536292